KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

HOMEOPATIE ZA TÁROU: NEŠTOVICE

Sloupek připravuje PharmDr. Jana Strieglerová z lékárny v Moravském Krumlově. Své poznatky ze studia na Mezinárodní škole klinické homeopatie a výživového poradenství aplikuje denně ve své praxi.

ROZHOVOR S MUDr. PETREM TLÁSKALEM, CSc.

předsedou Prezidia Společnosti pro výživu, která byla založena již v roce 1945 jako občanské sdružení odborníků a pracovníků v oboru lidské výživy. SPV sdružuje i dnes odborníky všech oborů lidské výživy, například lékaře, hygieniky, veterinární lékaře, nutriční terapeuty, chemiky, potravinářské technology nebo pedagogy. SPV trvale spolupracuje s odbornými lékařskými společnostmi nebo výzkumnými ústavy a pravidelně organizuje řadu vzdělávacích seminářů a konferencí určených pro širokou odbornou i laickou veřejnost.

Educomm
www.polp.cz
Eduwin
Kongres Healthcomm

OHLÉDNUTÍ ZA KONGRESY HEALTHCOMM PROFESSIONAL 2018

Jarních 5 kongresů HealthComm Professional se celkem účastnilo 672 odborníků: 65 % tvořili lékárníci, 26 % asistenti, zbytek pak zdravotní sestry a ostatní pracovníci v oboru farmacie a medicíny. Podzimního cyklu se účastnilo 659 odborníků: 63 % tvořili lékárníci, 31 % farmaceutičtí asistenti, 4 % zdravotní sestry a 2 % přišly z ostatních zdravotnických profesí.

TOP 10 ČLÁNKŮ ROČNÍKU 2018

Loňský Magazín vám přinesl celkem 419 článků, 56 videí a 46 různých forem her nebo soutěží. Představil téměř 30 osobností farmacie a medicíny. Co vás však zaujalo nejvíce?

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 1-2019

Ani v roce 2019 nebudete ochuzeni o zajímavé kurzy. Řada nových přednášek se pro vás natáčí hned v prvním měsíci roku.

REFORMA PSYCHIATRICKÉ PÉČE

Lidé se závažným duševním onemocněním mohou žít kvalitní, šťastný a naplňující život i ve svém přirozeném prostředí.

JAKÝ BYL PRVNÍ ROK POVINNÉ ELEKTRONICKÉ PRESKRIPCE?

Nejvíce lékařských předpisů bývá předepsáno v pondělí. Většina eReceptů je vydána v den jejich předepsání, a to 65,5 %.

DOPORUČUJEME

Urinal Naturevia Educomm Educomm Canephron Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Tantum Verde Hotel Olympic Instagram První volba lékárníka 2018

OBSAH

PROFI

SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY NA KONGRESY HEALTHCOMM PROFESSIONAL PREVENCE VZNIKU OSTEOPORÓZY JE ÚČINNĚJŠÍ NEŽ LÉČBA TĚŽKÉ OSTEOPORÓZY PÉČE O ZDRAVÍ LEDVIN KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: NEŠTOVICE ROZHOVOR S MUDr. PETREM TLÁSKALEM, CSc. LÉKÁRNÍCI RADÍ, JAK SE VYHNOUT ZAŽÍVACÍM PROBLÉMŮM I CHYBÁM V UŽÍVÁNÍ PŘEDEPSANÝCH LÉKŮ PNEUMOLOGOVÉ JIŽ POPATNÁCTÉ VYŠETŘILI ČECHŮM PLÍCE JAK SE DO LÉKÁRNY VOLÁ… ČESKÁ STOPA V BOJI PROTI RAKOVINĚ CHRONICKÁ HEPATITIDA C – ZRÁDNÁ, ALE VYLÉČITELNÁ OHLÉDNUTÍ ZA KONGRESY HEALTHCOMM PROFESSIONAL 2018 NOVINKY V OBLASTI CENOVÉ REGULACE LÉČIV PRO ROK 2019 TOP 10 ČLÁNKŮ ROČNÍKU 2018 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 1-2019 KNIŽNÍ NOVINKY EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY NEPŘICHÁZEJÍ JAKO BLESK Z ČISTÉHO NEBE REFORMA PSYCHIATRICKÉ PÉČE JAKÝ BYL PRVNÍ ROK POVINNÉ ELEKTRONICKÉ PRESKRIPCE? LIŠÍ SE STŘEVNÍ MIKROBIOTA NAŠÍ POPULACE OD PRVOREPUBLIKOVÉ? DO NOVÉHO CENOVÉHO PŘEDPISU MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ NEBYL PROMÍTNUT VÝSLEDEK DOHODOVACÍHO ŘÍZENÍ UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL ČÍM ZAPÍJET LÉKY?

RELAX

KDYŽ DĚTSKÝ IMUNITNÍ SYSTÉM VOLÁ O POMOC ZPŮSOBY, JAK SE UVOLNIT V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ VYHODNOCENÍ DENTÁLNÍ PÉČE MERIDOL EUCERIN AQUAPHOR REGENERAČNÍ MAST Aplikace Lékárny v ČR CESTA HŘEBÍČKU DO NAŠÍ KUCHYNĚ ČESKÉ DĚTI MILUJÍ MOBILY, DOMA BY CHTĚLY MÍT PSA A TOUŽÍ SE PODÍVAT DO AMERIKY NEBO DO VESMÍRU JAK DODRŽET NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ? DĚTSKÁ OBEZITA OČIMA ODBORNÍKŮ CO DOKÁŽE SILNÝ KUŘECÍ VÝVAR?
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz