ROZHOVOR SE ZDEŇKEM BŘENĚMSpolečnost Health communication s.r.o., kterou založil před deseti lety Zdeněk Břeň, se do povědomí lékárníků a farmaceutických asistentů dostala díky obsahově i organizačně zajímavým odborným kongresům HealthComm Professional, které rovněž byly startovacími projekty společnosti. Postupem času, v souladu k měnícími se potřebami zaměstnanců lékáren, s příchodem moderních technologií a otvírajícím se virtuálním světem vzdělávání, přibyly další projekty, a to video portály pro edukaci lékáren, ordinací nebo nelékařských profesí. Zdá se, že recept na úspěšnou vzdělávací firmu, která umí reflektovat na stále nové podmínky, Zdeněk Břeň má.

Zaskočil ho tedy letošní rok, který díky omezením mnohé změnil? Letos jsme si spolu na Magazínu povídali o tom, že trendem jsou časově nenáročné online formy vzdělávání s interaktivními funkcemi pro účastníky. Jsou tím řešením, které může nyní společnost nabídnout? Jaké má Health communication připravené akce pro své příznivce pro podzimní sezónu 2020?

1. Změny jsou pro Vás, Zdeňku, výzvou. Je to i případ tzv. druhé vlny koronaviru, která opět přinesla rozsáhlá omezení a škrty?

Není to snadná situace. Všichni jsme samozřejmě doufali, že s létem vše skončilo a už nám dá „ten virus" pokoj. Bohužel nedal. Museli jsme se k tomu postavit tělem i srdcem. Obsah odborných kongresů přesunujeme na Velkou online konferenci pro lékárny v České republice a na Slovensku. Tato online Healthcomm konference Podzim 2020 nabízí i možnost partnerských expozic a možnost komunikace uvnitř online prostředí. Škrty? Nemůžeme si zatím škrty dovolit. Potřebujeme nastavit naše vzdělávací projekty do první linie našich aktivit. Nemůžeme se vzdát v tuto chvíli ani jednoho člena týmu. Potřebujeme udržet loď v plné rychlosti, abychom změny ustáli.

2. V dubnu a před prázdninami jsme si povídali o chystaném 3D kongresu, nastínil jste své představy, jak by mohl vypadat. Má nyní 3D kongres již jasné obrysy?

Ano. Už máme hotové 3D online kongresové prostředí a testujeme funkčnost jednotlivých možností jako je 3D kino, 2D VR expozice a především ukončujeme prostředí expozic s prohlídkou ve 360°. A to se bude návštěvníkům online kongresu určitě hodně líbit!

3. Portály Educomm i Edumedic, stejně jako organizační tým kongresů, připravili v první vlně online konference, které do jisté míry dokázaly nahradit fyzické akce, které musely být vzhledem k epidemiologické situaci přesunuty. Jak byly odborníky z řad lékárníků a lékařů přijímány a zůstane Vaše společnost u nich? 

Online konference jsou oblíbeným prostředím. Našich konferencí se účastní standardně 200 až 350 návštěvníků. Jsou často vedeny v live přenosu, tak jsou pro účastníky zajímavé. Můžeme obsazovat hosty z ČR, ale i jiných zemí, protože jsme schopni připojit přednášejícího odkudkoli na světě.

Ano, online konference tady budou mít zcela jistě své místo v našem portfoliu i nadále.

4V projektu O našem po vašem se štáb Health communication ptá odborníků i laiků, jak se změnil jejich přístup ke zdraví v závislosti na epidemii koronaviru. Jak je tomu u Vás? Hlídáte si své zdraví bedlivěji? Změnil jste nějaké návyky, nebo zbavil jste se zlozvyku ku prospěchu zdraví?

Mám málo dat a informací o COVIDu-19. Vnímám ho jako chřipku, která je mírnější k našim dětem, víc než ta klasická každoroční, ale nechová se s úctou k seniorům. Evidentně zkracuje celé populaci život o čas, který by tu ještě mohli být...tak vnímám COVID-19. Jestli se víc hlídám? Možná si dávám gel na ruce několikrát za den v kanceláři proto, že mi ho tam kolegové postavili. Zvykám si na roušku, jako fakt, že je to v určitých chvílích a situacích užitečné. Upravila se mi výrazně váha, protože jsem ušetřil cestováním za klienty k osobním schůzkám hodně času a začal každý den absolvovat 20.000 kroků v rychlé chůzi. A cítím se výrazně lépe něž roky předešlé. 

Děkuji za rozhovor

Chramst

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Petit Drill Nové vinařství Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

LZE ZMÍRNIT POTÍŽE SPOJENÉ S NOŠENÍM ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ? ZPŘÍJEMNĚTE SI SYCHRAVÝ PODZIM PŘEDEJDĚTE PODZIMNÍMU PADÁNÍ VLASŮ KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: DRÁŽDIVÝ KAŠEL NA AKTUÁLNÍ TÉMA: FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE BOLEST V KRKU ESENCIÁLNÍ FOSFOLIPIDY V LÉČBĚ PATOLOGIE JATER PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE VITAMINY PRO TĚHOTNÉ NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU NADĚJNÁ ROSTLINNÁ VIROSTATIKA ERDOSTEIN U PACIENTŮ S COVID-19 ÚČINNOST ROUŠEK OVLIVŇUJE ZPŮSOB JEJICH NOŠENÍ I PÉČE O NĚ ERDOSTEIN – JEDNO Z DOPORUČENÍ LÉČBY SYMPTOMŮ PROVÁZEJÍCÍCH COVID-19 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 10-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PORUCHY UČENÍ A CHOVÁNÍ DOPADY KORONAVIRU (NEJEN) NA PLÍCE SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY VĚDCI 1. LF UK ODHALILI STRUKTURY ŘÍDÍCÍ BIORYTMUS POHYBU V MOZCÍCH MYŠÍ LÉKAŘE ONLINE 24/7 MOHOU VYUŽÍT I LIDÉ, KTEŘÍ NEMAJÍ SVÉHO PRAKTIKA VYBRANÉ OTÁZKY SPOJENÉ S POSLEDNÍ NOVELIZACÍ ZÁKONÍKU PRÁCE PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: OBVAZOVÝ MATERIÁL

RELAX

JABLKA A HRUŠKY V BOJI PROTI VIRŮM KDY POMŮŽE DOMÁCÍ TEST CRP? VYHODNOCENÍ TESTOVÁNÍ SADY NÁPLASTÍ SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGEN POZNEJTE GOPASS LETOŠNÍ ROK JE O POZNÁVÁNÍ TUZEMSKÝCH KRÁS KLÍŠŤATA JSOU AKTIVNÍ I NA PODZIM VYSOKOŠKOLŠTÍ STUDENTI BĚHEM PRVNÍ VLNY PANDEMIE KORONAVIRU O NAŠEM PO VAŠEM: MODERÁTOR ZDENĚK PIŠKULA UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz