REPORTÁŽ Z PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNAVzdělávací portál Educomm, člen rodiny online edukačních projektů Health communication s.r.o., se rozhodl v loňském roce podpořit lékárny, které se v systému nejčastěji vzdělávaly. Zaměstnanci českých lékáren zde studují prostřednictvím odborných přednášek, akreditovaných Českou lékárnickou komorou, ale své profesní dovednosti si mohou osvěžit také v tematických akademiích, nebo se seznámit s novinkami z lékárenského sortimentu díky tzv. bonusovým přednáškám. Lékárnám, které se umístily mezi 100 nejaktivnějšími v online studiu, poslal Educomm během prvních měsíců roku 2020 pečeť Odborná lékárna 2019 stvrzující jejich vysokou odbornost.

Pečeť je možné umístit na dveře nebo okno lékárny - zkrátka, na zákazníkem dobře viditelné místo. Kromě vytvoření a zaslání samolepky pečeti Odborná lékárna spustil Educomm i web určený pro pacienty. Zde je možné si přímo lékárnu, která se pravidelně v oboru vzdělává, vyhledat na mapě. 

Několik lékáren z první stovky jsme navštívili osobně, proto se můžete v následujících měsících těšit na krátké reportáže z předání pečeti Odborná lékárna 2019.

Tým Educomm se rozjel na „spanilé jízdy" a ptal se lékárníků a farmaceutických asistentů v oceněných lékárnách, jakým způsobem se odborně vzdělávají a jak vnímají online formy studia. 

 


Reportáž z předávání pečeti Odborná lékárna 2019 v lékárně U Anny ve Fulneku, Moravskoslezský kraj


Mgr. Petr Dvořák (P. D.), projektový manažer vzdělávacího portálu educomm.cz, vyzpovídal u příležitosti osobního předání pečeti zaměstnance lékárny U Anny. Jako první žádost o rozhovor přijala vedoucí lékárnice, Mgr. Lucie Fojtíková (L. F.).

P. D.: Mohla byste nám, paní magistro, v krátkosti představit Vaši lékárnu?

L. F.: Jsme lékárna v malém městě, které má asi tři tisíce obyvatel, s okolními vesnicemi tak dohromady pět tisíc. Fungujeme asi dvacátým rokem, z čehož já osobně 18 let, během kterých jsem zvládla i mateřskou dovolenou. Personální obsazení je: dvě magistry a jedna laborantka.

P. D.: Forem studia je dnes mnoho, jaké využíváte Vy v rámci profesního vzdělávání?

L. F.: Já osobně preferuji internet. Nemusím nikam jezdit, jsem ráda, že mám volné víkendy, že je netrávím třeba na celodenních kongresech. Manžel pracuje na směny, mívá proto některé víkendy pracovní. Pak jsme rádi, že ty volné můžeme trávit společně s dětmi. Využívám proto ráda internetové formy studia, kdy z pohodlí domova, popřípadě z práce, dělám testy a vzdělávám se v oboru. 

P. D.: Vyhrává tedy kritérium pohodlí?

L. F.: Ano (s úsměvem). Čím jsem starší, tím jsem pohodlnější, abych pravdu řekla. 

P. D.: Chápu (s úsměvem). Ještě by mě zajímal Váš názor, jak vnímáte změny, které se třeba pro Vás za těch 18 let v oboru staly. Co přinese budoucnost?

L. F.: Myslím si, že vše půjde víc přes informační technologie, online studium apod. 

Předání pečeti Odborní lékárna se zúčastnila i farmaceutická asistentka Jana Hrušková, které se Petr Dvořák zeptal:

P. D.: Jak se orientujete v labyrintu nabídek studia? Jakou formy využíváte Vy?

J. H.: No tak nejčastěji je to právě Educomm. Dříve jsem navštěvovala i semináře, ale vzhledem k tomu, že jsme tady na menší lékárně a je nás poměrně málo, není čas vydat se někdy odpoledne třeba na seminář, který začíná ve dvě hodiny. Pro nás je proto nejschůdnější cesta vzdělávat se bez omezení času a místa - online. I když nikam nepojedu, informace se dozvím.

P. D.: Online studium je pro Vás tedy hlavně o komfortu. O tom, že nemusíte nikam jezdit...

J. H.: Jistě.

P. D.: Vidíte i další benefity?

J. H.: Samozřejmě. Třeba to, že se dozvíte nové informace poměrně rychle. Hned si testem vyzkoušíte, co jste si z přednášky odnesl a zapamatoval. To vidím jako další benefit. 

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz