PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: OBVAZOVÝ MATERIÁLObvazový materiál je nedílnou součástí sortimentu každé lékárny. Nejčastěji se používá k ošetření poranění nebo k fixaci kloubů. Patří mezi zdravotnický materiál spolu s náplastmi, krytím, bandážemi nebo například tejpy. Obvazy, obinadla a náplasti jsou vhodné zejména při použití v předlékařské první pomoci, proto jsou doporučenou výbavou všech typů lékárniček. Kdo si chce ulehčit výběr, může se v lékárně poradit a pořídit si kompletně vybavenou domácí lékárničku nebo autolékárničku. V nezávislém průzkumu vzdělávacího portálu Educomm.cz První volba lékárníka 2020 proto ani letos nechyběla, jako v předešlých dvou ročnících, kategorie OBVAZOVÝ MATERIÁL. 

Stejně jako v ostatních 62 kategoriích průzkumu, tak i v kategorii OBVAZOVÝ MATERIÁL, uváděli respondenti z volně prodejných léčivých přípravků (LP), doplňků stravy (DS), kosmetických produktů (K), potravin pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ) a zdravotnického materiálu (ZM) ten, který je pro ně z vlastních zkušeností produktem první volby. Přípravek či zdravotnický materiál z lékárenského portfolia, kterému důvěřují a jsou přesvědčeni o jeho benefitech, pro které ho mohou pacientům doporučit k tzv. samoléčbě. Letošní průzkum probíhal mezi registrovanými uživateli e-learningového portálu Educomm.cz v termínu od 6. 11. 2019 do 20. 1. 2020 a zapojilo se do něj celkem 691 unikátních účastníků (468 lékárníků a 223 asistentů) z lékáren celé České republiky. 

S velkým přehledem v kategorii zvítězil obvazový materiál značky Peha-fix® od společnosti HARTMANN-RICO a.s. a obhájil tak čelní pozici z předešlých dvou ročníků průzkumu První volba lékárníka. 

Pozn. 1: Prodej produktu Peha-crepp skončil pod tímto názvem, nový obchodní název téhož obinadla je Peha-fix 

 

Tradice tedy slavila i v roce 2020 mezi lékárníky a farmaceutickými asistenty úspěch. A to uplynulo více jak 200 let od založení společnosti HARTMANN! Historie skupiny HARTMANN GROUP se začala psát již v roce 1818, kdy Ludwig von Hartmann položil základy pozdějšího závodu na výrobu obvazových materiálů. Rodinnou štafetu pak převzal jeho syn Paul, který neváhal využít objevů tehdejší doby k vyvinutí zcela nového obvazového materiálu. Ve spolupráci se dvěma chirurgy - Josephem Listerem a Victorem von Bruns, vyvinul tzv. karbolovou gázu (antiseptický obvaz), později nazývanou „největším krokem v historii operací", čímž způsobil revoluci v ošetřování ran. 

Ať zákazník poptává klasický obvaz nebo elastické obinadlo k fixaci zraněné části těla, je na zaměstnanci lékárny, aby mu s výběrem vhodného obvazového materiálu kvalifikovaně pomohl.

Více jak polovina zaměstnanců českých lékáren sází podle výsledků průzkumu První volba lékárníka 2020 na kvalitu a pestrost nabídky produktů značky Peha-fix®.

-red-


Firemní prezentace

Peha-fix®

Peha-fix® je nejprodávanější elastické fixační obinadlo od značky HARTMANN na českém lékárenském trhu již po mnoho let. Je určeno k fixaci krytí poranění.

Je oblíbené pro své vlastnosti usnadňující pacientovi jeho aplikaci a použití:

o Měkké a prodyšné - pohodlné na nošení

o Superelastické, vhodné na klouby a kónické části těla - nestahuje, nebrání pohybu a nenarušuje krevní oběh

o Jeho povrh spolehlivě drží na pokožce i sám na sobě - obinadlo je možno aplikovat bez opakovaných otáček

Peha-fix® se dodává se v pěti šířkách a v baleních po 1 kuse nebo v praktickém balení po 20 či 100 ks pro chronické pacienty.

Jednokusová balení jsou k dostání na lékařský předpis bez doplatku.

Společnost HARTMANN je hrdým nositelem ocenění První volba lékárníka v kategorii obvazový material, právě za obinadlo Peha-fix®!

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen
Herbisland
Herbion
Nalgesin
Nové vinařství Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

ZDRAVOTNÍCI POTŘEBUJÍ POŘÁDNOU PORCI ENERGIE JAK PATOGENNÍ BAKTERIE HELICOBACTER PYLORI VYVOLÁVÁ RAKOVINU ŽALUDKU? POSILNĚTE SI IMUNITU A DODEJTE TĚLU VÝŽIVU, KTEROU POTŘEBUJE KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: VLHKÝ KAŠEL POZVÁNKA DO PORTÁLU EDUCOMM CO VÍME A NEVÍME O MIGRÉNĚ? LÉKAŘI NABÍZÍ POMOC SE SAMOVYŠETŘENÍM PORUCHY ČICHU V SOUVISLOSTI S COVIDEM-19 ATOPICKÝ EKZÉM: HLEDEJME SPRÁVNÉ INFORMACE NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: BOLEST ZUBŮ FARMAKOLOG MUDR. JAN STROJIL, PH.D.: O MEDIKACI V TĚHOTENSTVÍ STAŘÍ, NEMOCNÍ A COVID: DĚSÍ JE JEN MÉDIA? ERDOSTEIN – JEDNO Z DOPORUČENÍ LÉČBY SYMPTOMŮ PROVÁZEJÍCÍCH COVID-19 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 11-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PNEUMOKOK K ZDRAVÉMU STÁRNUTÍ NEPATŘÍ TOP 5 ČLÁNKŮ ŘÍJNA 2020 SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY JAK PŘISPĚT K POSÍLENÍ IMUNITY A PREVENCI CHRONICKÝCH ZÁNĚTŮ V TĚLE NEJEN NA PODZIM POZOR NA VÝŽIVU NAŠICH SENIORŮ – A TO NEJEN V DOBĚ PANDEMIE VYBRANÉ OTÁZKY SPOJENÉ S POSLEDNÍ NOVELIZACÍ ZÁKONÍKU PRÁCE BĚŽÍ NA 200 KLINICKÝCH STUDIÍ POTENCIÁLNÍCH LÉČIV

RELAX

OČI A KORONAVIRUS KDYŽ SE TESTUJE TEST PANDEMIE COVID-19 A JEJÍ VLIV NA SEXUALITU ČECHŮ SOUTĚŽ S VYDAVATELSTVÍM GRADA VÝZVA: O sérologické prospektivní studii na přítomnost protilátek SARS -CoV-2 s garantem, prof. MUDr. Vojtěchem Thonem, Ph.D. INVAZE POKRAČUJÍ: DO ROKU 2050 BUDE NEPŮVODNÍCH DRUHŮ O TŘETINU VÍCE V BOJI PROTI VIRŮM POMOHOU HOUBY I VÝTAŽKY Z PUPENŮ OTESTUJTE MÍRU RIZIKA ŽILNÍ NEDOSTATEČNOSTI SVÝCH NOHOU CVIKY ZA TÁROU NEJEN PROTI BOLESTI ZAD UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz