HOMEOPATIE ZA TÁROU:REKONVALESCENCE

Rekonvalescence neboli zotavování se z nemoci je období, ve kterém organismus postupně získává energii a sílu po prodělané nemoci. Obnovují se poškozené tkáně a tvoří se nové buňky. Toto období je velmi důležité. Pokud tělu poskytneme klid a čas, posílí se imunitní systém, tělo nebude unavené a vyčerpané. Ve fázi rekonvalescence už nejsou akutní příznaky nemoci a mnoho lidí má pocit, že se už může vrátit do práce nebo do školy. Dnešní zrychlená doba a zaměření na výkon to ještě podporují. Jenže náš organismus není perpetum mobile a proto, aby zregeneroval, potřebuje čas a klid. 

Pacientům, kteří přichází do lékárny pro radu nebo nákup různých doplňků, můžeme dobře pomoci homeopatiky v kombinaci s režimovým opatřením.

Režimová opatření:

- Dostatek spánku a tekutin

- Lehce stravitelná jídla. Vhodné jsou silné masové vývary se zeleninou (hovězí a slepičí polévka), které obsahují dobře stravitelné bílkoviny a dušená zelenina s rýží. Po nemoci je vhodné aspoň týden omezit maso (je těžce stravitelné) a mléčné výrobky (zahleňují).

- Vitamin C v přírodní formě obsahuje rakytníková šťáva, čaj z rakytníkových slupek, šípkový čaj a kysané zelí

- Ovoce volíme raději české (jablka, hrušky, domácí křížaly)

- Postupně zařazovat pohyb nejlépe formou procházek v přírodě

- Bylinkové čaje na podporu imunity (šípek, jeřabina, kopřiva, rakytník, šalvěj, máta, meduňka, tymián). Tinktura z Echinacei nebo lichořeřišnice

- Zinek a hořčík v biologicky dobře dostupné formě nebo 1x denně lžíci dýňového oleje

- Med je přírodní antibiotikum a ne nadarmo naše babičky říkaly: ,, Lžička medu denně zrána, ke zdraví je vstupní brána!"

Homeopatika podporující regeneraci a rekonvalescenci organismu:

- China 9 C - při přetrvávající únavě a pocitu slabosti. Podáváme ji i po ztrátách tekutin (pocení při horečce, průjem, zvracení, krvácení). Dávkování 2x denně 5 granulí po dobu 7-10 dnů.

- Ferrum phosphoricum 9 C - podporuje tvorbu červených krvinek. Pacient je bledý, unavený, může být více citlivý na hluk, někdy přetrvává lehce zvýšená teplota. Tento lék startuje imunitní systém a je vhodný při virózách a stavech nachlazení nejen ve fázi rekonvalescence, ale i při akutních příznacích. Dávkujeme 2-3x denně.

- Sulfur iodatum 9 C - přetrvávající rýma a kašel. Může být i zvýšená teplota a bolesti kloubů. Jakoby nemoc nechtěla odeznít. Dávkujeme 2x denně až do úplného vyléčení.

- Kalium phosphoricum 9 C - při mentálním přetížení, únavě a bolestech hlavy. Děti po příchodu ze školy potřebují odpočinek nebo si lehnout do postele. Je to velký lék studentů ve zkouškovém období a intelektuálně pracujících lidí. Užíváme 2x denně.

- Magmesia phosphorica 9 C - (pouze na lékařský předpis). Vyčerpání psychického původu, bolesti hlavy, mohou být noční křeče v lýtku nebo cukání očního víčka. Dávkování 2-3x denně.

Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz