HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZLOMENINYPharmDr. Lenka Štýsová

Zima končí svoji nadvládu, paprsky jarního sluníčka mají již sílu a voňavý vzduch láká k procházce ven či k prvnímu jarnímu výběhu. Stačí trocha nepozornosti a při procházce, ale i jiných aktivitách, může snadno dojít k úrazu. Jedním z úrazů, který nás vyřadí na dlouhou řadu dní z „akce", je zlomenina. Ke zlomení kosti někdy stačí i drobný pád.

Zlomeninu je potřeba zafixovat, aby nedošlo k posunu zlomených částí. Nedílnou součástí léčby je klidový režim a podpora tvorby nové kosti. Kromě všeobecně známého vápníku a vitaminu D je vhodné doplňovat i kolagen. Kolagen podporuje tvorbu kostního svalku, jehož je základním kamenem. Do jídelníčku je vhodné zařadit potraviny bohaté na vápník - brokolice, kapusta, mák, fazole, tofu, sardinky, mandle, sezam, chia, ale i pomeranče a fíky. Pro zvýšení příjmu kolagenu zařadit vaječný bílek, makrelu, tuňáka, lososa, špenát či vývary z kostí. Pro dobrou tvorbu kolagenu je důležitý i vysoký příjem vitaminu C. Z dalších minerálů je dobré doplnit zinek a hořčík. Oba ovlivňují bilanci vápníku v organismu a podporují osteoblasty v jejich práci. Vitamin K ovlivňuje tvorbu proteinů pro tvorbu kostní hmoty a tím zvyšuje kostní hustotu.

Jak může pomoci homeopatie?

U jakéhokoliv úrazu je lékem volby Arnica montana 9C. Zastavuje krvácení, snižuje bolestivost, urychluje hojení a tvorbu nového cévního zásobení poškozené tkáně. Podílí se také na vstřebávání modřin. Užívá se co nejdříve po úrazu a zpočátku velice intenzivně - po 30 minutách. Druhý den již jen 5x denně 5 granulí a pokračujeme dle intenzity příznaků 3-5 x denně až do zhojení.

Důležitý lékem při hojení zlomeniny je Symphytum officinale 9C. Tento lék se vyrábí z kostivalu lékařského. Ten se již v lidovém léčitelství používal na hojení zlomenin. Kostival pomáhá vytvořit kostní svalek a pomáhá srůstu kosti. Užívá se 2x denně 5 granulí aspoň 2-3 týdny.

Pro podporu ukládání vápníku do kostí jsou vhodné vápenaté soli. Mezi první patří Calcarea phosphorica 9C. pomáhá zabudovávat do kosti nejen vápník, ale také fosfor. Užívá se 2x denně po dobu fixace zlomeniny. 

...

Doma se mi osvědčil lék Ostéocynésine, který v sobě obsahuje několik vápenatých solí, mimo Calcarea phosphorica i Calcarea fluorica. Tento lék však již není v České republice registrován, ale pokud byste měli možnost si pro něj dojet do okolních států EU, vřele doporučuji. 

...

Při úrazu dochází k otoku tkání kolem zlomeniny. Postižené místo je třeba chladit. Z homeopatie přidáme při otoku lék Apis meliffica 15C. Těsně po úrazu užíváme velice často - po 20 až 30 minutách. Při častém dávkování je vhodné granule rozpustit do vody a pozvolna popíjet. Následující dny již jen podle stavu otoku 3- 5 x denně. Pokud otok zmizí, lék vysadíme.

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Lactase Sedatif Právní poradna Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY LZE UŽÍVAT KOLAGEN I V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: PYLOVÁ ALERGIE ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... REZISTENCE BAKTERIÍ NA ANTIBIOTIKA JE VĚTŠÍ PROBLÉM, NEŽ SE ZDÁ TELEMEDICÍNA ANO – ALE ROZUMNĚ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE KOJENECKÁ VÝŽIVA NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ DUBNA NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 5-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA JAK POSÍLIT IMUNITNÍ SYSTÉM VITAMINEM D JAK PODPOŘIT PLODNOST V KARANTÉNĚ? 10 DŮVODŮ, PROČ SE NECHAT OČKOVAT ČÍHÁ V POTRUBÍ UZAVŘENÝCH PROVOZOVEN LEGIONELLA? STUDIE JÁ A COVID-19 AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII KORONAVIRU

RELAX

KLOUBNÍ VÝŽIVA PRO PSY CANVIT CHONDRO FILLERINA V BOJI S ČASEM PROČ JSOU ZINEK A SELEN DŮLEŽITÉ PRO NAŠE TĚLO NOVÁ GENERACE PROBIOTIK V KOMBINACI S PREBIOTIKY! PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ JAK V KARANTÉNĚ NEPŘIBRAT A ZŮSTAT FIT? OCHRANA KŮŽE – TRENDY, NOVINKY, NÁPADY JAK SPRÁVNĚ UCHOVÁVAT POTRAVINY? ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz